Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 10 Boys Comp U11 Rec
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 10 Boys Comp U11 Rec
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016
Under 10 Boys Comp U11 Rec

PRINT NEXT UP
Sunday 02:27 PM - Dec 18 2016
Group A Group B
Kraze Napoli (15546) Lightning (16034)
XSA I (16510) Orlando 5 Futsal 07 (16587)
SCSC U-10 (15660) B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
Celebration FC (16585) XSA II (16511)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Kraze Napoli (15546)
12:0
3 / +12
6:2
3 / +4
12:3
3 / +9
9/+25
30
5
1WWW
1
P  
XSA I (16510)
0:12
0 / -12
6:7
0 / -1
7:4
3 / +3
3/-10
13
23
L2LW
3
P  
SCSC U-10 (15660)
6:5
3 / +1
7:6
3 / +1
3:12
0 / -9
6/-7
16
23
LW3W
2
P  
Celebration FC (16585)
5:6
0 / -1
2:6
0 / -4
4:7
0 / -3
0/-8
11
19
LLL4
4
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Lightning (16034)
5:5
1 / 0
11:4
3 / +7
4:7
0 / -3
4/+4
20
16
1TLW
2
D  
Orlando 5 Futsal 07 (16587)
5:5
1 / 0
2:10
0 / -8
8:1
3 / +7
4/-1
15
16
T2LW
3
D  
B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
6:3
3 / +3
10:2
3 / +8
7:4
3 / +3
9/+14
23
9
WW3W
1
P  
XSA II (16511)
3:6
0 / -3
4:11
0 / -7
1:8
0 / -7
0/-17
8
25
LLL4
4
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:30 AMFld10Kraze Napoli (15546)
12 : 0
XSA I (16510)
Saturday 8:30 AMFld11SCSC U-10 (15660)
6 : 5
Celebration FC (16585)
Saturday 9:00 AMFld11Lightning (16034)
5 : 5
Orlando 5 Futsal 07 (16587)
Saturday 9:00 AMFld12B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
6 : 3
XSA II (16511)
Saturday 10:00 AMFld08Orlando 5 Futsal 07 (16587)
2 : 10
B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
Saturday 10:00 AMFld09XSA II (16511)
4 : 11
Lightning (16034)
Saturday 10:00 AMFld10XSA I (16510)
6 : 7
SCSC U-10 (15660)
Saturday 10:00 AMFld11Celebration FC (16585)
2 : 6
Kraze Napoli (15546)
Saturday 11:00 AMFld09SCSC U-10 (15660)
3 : 12
Kraze Napoli (15546)
Saturday 11:00 AMFld10Celebration FC (16585)
4 : 7
XSA I (16510)
Saturday 11:30 AMFld12B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
7 : 4
Lightning (16034)
Saturday 11:30 AMFld13XSA II (16511)
1 : 8
Orlando 5 Futsal 07 (16587)

  3rd_F_SF1_SF2
Semifinals Championship
  Kraze Napoli (15546) Championship
Best Record Group A
Sat 1:00 PM on Fld09 Kraze Napoli (15546)(10:2)
Semi Final 1  
  Lightning (16034)  
2nd Best Record Group B  
Sat 2:00 PM on Fld12 Kraze Napoli (15546)(8:3)
Championship Champion
  B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)  
Best Record Group B  
Sat 1:00 PM on Fld10 SCSC U-10 (15660)(5:0)
Semi Final 2
  SCSC U-10 (15660)
2nd Best Record Group A Third Place Match
3rd Place Match
Lightning (16034)
Semi Final #1 Losing Team
Sat 2:00 PM on Fld11 B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)(9:1)
3rd Place Match Third Place
B.S.A. U11 Neymar U11R (16545)
Semi Final #2 Losing Team
Consolation Matches
XSA I (16510)
3rd Best Record Group A
Sat 1:30 PM on Fld09 Orlando 5 Futsal 07 (16587)(4:2)
Consolation Match #1  
Orlando 5 Futsal 07 (16587)
3rd Best Record Group B
Celebration FC (16585)
4th Best Record Group A
Sat 1:30 PM on Fld10 Celebration FC (16585)(2:2)
Consolation Match #2  
XSA II (16511)
4th Best Record Group B

PRINT NEXT UP
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***