Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 8 Boys
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 8 Boys
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016
Under 8 Boys

PRINT NEXT UP
Saturday 10:04 PM - Dec 17 2016
Group A Group B
Sharks (16446) Rhinos (16563)
A+ Soccer Gators A (16529) Celebration Development Squad (U8) (16474)
Cheetahs (16541) A+ Soccer Gators B (16530)
B.S.A. U8 Iniesta (16542) FCFC Falcons U8 Red (16571)
2009 Nona Soccer (16552)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Game 4
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Sharks (16446)
3:6
0 / -3
0:12
0 / -12
7:4
3 / +3
3:12
0 / -9
3/-21
13
34
1LWLL
4
P  
A+ Soccer Gators A (16529)
6:3
3 / +3
11:4
3 / +7
6:7
0 / -1
1:12
0 / -11
6/-2
24
26
W2WLL
3
P  
Cheetahs (16541)
0:9
0 / -9
4:11
0 / -7
4:7
0 / -3
0:12
0 / -12
0/-31
8
39
LL3LL
5
P  
B.S.A. U8 Iniesta (16542)
9:0
3 / +9
2:8
0 / -6
7:6
3 / +1
12:3
3 / +9
9/+13
30
17
WWW4L
2
P  
2009 Nona Soccer (16552)
12:0
3 / +12
8:2
3 / +6
12:0
3 / +12
12:1
3 / +11
12/+41
44
3
WWWW5
1
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Rhinos (16563)
12:1
3 / +11
11:3
3 / +8
12:1
3 / +11
9/+30
35
5
1WWW5
1
P  
Celebration Development Squad (U8) (16474)
1:12
0 / -11
7:2
3 / +5
6:9
0 / -3
3/-9
14
23
L2WL5
3
P  
A+ Soccer Gators B (16530)
1:12
0 / -11
2:7
0 / -5
1:12
0 / -11
0/-27
4
31
LL3L5
4
P  
FCFC Falcons U8 Red (16571)
12:1
3 / +11
3:11
0 / -8
9:6
3 / +3
6/+6
24
18
LWW45
2
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:30 AMFld02Rhinos (16563)
12 : 1
Celebration Development Squad (U8) (16474)
Saturday 8:30 AMFld03A+ Soccer Gators B (16530)
1 : 12
FCFC Falcons U8 Red (16571)
Saturday 9:00 AMFld01Sharks (16446)
3 : 6
A+ Soccer Gators A (16529)
Saturday 9:00 AMFld03Cheetahs (16541)
0 : 9
B.S.A. U8 Iniesta (16542)
Saturday 9:30 AMFld02Celebration Development Squad (U8) (16474)
7 : 2
A+ Soccer Gators B (16530)
Saturday 9:30 AMFld03FCFC Falcons U8 Red (16571)
3 : 11
Rhinos (16563)
Saturday 10:00 AMFld022009 Nona Soccer (16552)
12 : 0
Sharks (16446)
Saturday 10:00 AMFld03Cheetahs (16541)
4 : 11
A+ Soccer Gators A (16529)
Saturday 11:00 AMFld02B.S.A. U8 Iniesta (16542)
2 : 8
2009 Nona Soccer (16552)
Saturday 11:00 AMFld03Sharks (16446)
7 : 4
Cheetahs (16541)
Saturday 11:30 AMFld02A+ Soccer Gators B (16530)
1 : 12
Rhinos (16563)
Saturday 11:30 AMFld03FCFC Falcons U8 Red (16571)
9 : 6
Celebration Development Squad (U8) (16474)
Saturday 12:00 PMFld01A+ Soccer Gators A (16529)
6 : 7
B.S.A. U8 Iniesta (16542)
Saturday 12:00 PMFld022009 Nona Soccer (16552)
12 : 0
Cheetahs (16541)
Saturday 1:00 PMFld02B.S.A. U8 Iniesta (16542)
12 : 3
Sharks (16446)
Saturday 1:00 PMFld03A+ Soccer Gators A (16529)
1 : 12
2009 Nona Soccer (16552)

 
 Quarterfinals Semi Finals Championship
2009 Nona Soccer (16552)
Best Record Group A
 
Sat 2:30 PM on Fld02 2009 Nona Soccer (16552)(9:2)
FCFC Falcons U8 Red (16571) Semi Final #1  
2nd Best Record Group B    
Sat 1:30 PM on Fld02 FCFC Falcons U8 Red (16571)(7:4)  
Group B Qualifying Match Game #1  
Celebration Development Squad (U8) (16474)  
3rd Best Record Group B  
Sat 3:30 PM on Fld03 Rhinos (16563)(7:3)
Championship Champion
 
 
B.S.A. U8 Iniesta (16542)  
2nd Best Record Group A  
   
   
Sat 2:30 PM on Fld03 Rhinos (16563)(8:2)
Semi Final #2
Rhinos (16563)  
Best Record Group B  
Sat 1:30 PM on Fld03 Rhinos (16563)(12:0)
Group B Qualifying Match Game #2
A+ Soccer Gators B (16530) 3rd Place Match
4th Best Record Group B
FCFC Falcons U8 Red (16571)
Semi Final #1 Losing Team
 
 
Sat 3:30 PM on Fld02 B.S.A. U8 Iniesta (16542)(7:2)
3rd Place Match 3rd Place
 
 
B.S.A. U8 Iniesta (16542)
U10 Boys Rec U9 Girls Comp Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***