Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 9/10 Boys Rec U9 Girls Comp
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016 Under 9/10 Boys Rec U9 Girls Comp
Orlando Winter 3v3 Challenge December 17, 2016
Under 9/10 Boys Rec U9 Girls Comp

PRINT NEXT UP
Thursday 11:02 PM - Jan 12 2017
Group A
B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)
Rebels B10R (15159)
B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
Lady Ballstrikers G09C (16582)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)
12:0
3 / +12
12:1
3 / +11
1:4
0 / -3
6/+20
25
5
1WLW
1
M3  
Rebels B10R (15159)
0:12
0 / -12
8:5
3 / +3
10:2
3 / +8
6/-1
18
19
L2WW
3
M3  
B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
9:2
3 / +7
5:8
0 / -3
4:1
3 / +3
6/+7
18
11
WL3W
2
M3  
Lady Ballstrikers G09C (16582)
2:9
0 / -7
1:12
0 / -11
2:10
0 / -8
0/-26
5
31
LLL4
4
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 9:00 AMFld06B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)
12 : 0
Rebels B10R (15159)
Saturday 9:00 AMFld07B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
9 : 2
Lady Ballstrikers G09C (16582)
Saturday 10:30 AMFld08Rebels B10R (15159)
8 : 5
B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
Saturday 10:30 AMFld10Lady Ballstrikers G09C (16582)
1 : 12
B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)
Saturday 12:00 PMFld08B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
4 : 1
B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)
Saturday 12:00 PMFld09Lady Ballstrikers G09C (16582)
2 : 10
Rebels B10R (15159)

   
Semifinals Championship
  B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)
Best Record
Sat 2:00 PM on Fld09 B.S.A. U9 Sergi Roberto B09R (16543)(6:4)
Semi Final 1  
  Rebels B10R (15159)  
4th Best Record  
Sat 3:00 PM on Fld10 B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)(10:2)
Championship Champion
  B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)  
2nd Best Record  
Sat 2:00 PM on Fld10 B.S.A. U10 Luis Suarez B10R (16544)(6:0)
Semi Final 2
  Lady Ballstrikers G09C (16582)
3rd Best Record Third Place Match
Rebels B10R (15159)
Semi Final #1 Losing Team
Sat 3:00 PM on Fld09 Rebels B10R (15159)(7:4)
3rd Place Match Third Place
Lady Ballstrikers G09C (16582)
3rd_F_SF1_SF2 Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***