10th Annual Melbourne Beaches Girls Labor Day Challenge Under 11 Girls Continental
10th Annual Melbourne Beaches Girls Labor Day Challenge
Under 11 Girls Continental

PRINT NEXT HOME
Group A Group B
Lady Knights Gold Port St John United
Florida Rush Swoosh Tsunami Chicklettes
Storm 97 Lady Knights White
Lil Vipers Indialantic Force

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Lady Knights Gold
3:2
3 / +1
1:8
0 / -4
0:5
0 / -4
3/-7
4
15
3
P  
Florida Rush Swoosh
2:3
0 / -1
1:11
0 / -4
1:8
0 / -4
0/-9
4
22
4
P  
Storm 97
1:4
0 / -3
11:1
3 / +4
5:0
3 / 5
6/+6
9
5
2
P  
Lil Vipers
4:1
3 / +3
8:1
3 / +4
8:1
3 / +4
9/+11
12
3
1
P  
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and 1 extra goal diff for shutout. Max goal diff of 4 + shutout equals 5
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Port St John United
1:2
0 / -1
1:0
3 / 2
4:0
3 / 5
6/+6
6
2
2
P  
Tsunami Chicklettes
2:1
3 / +1
4:0
3 / 5
3:1
3 / +2
9/+8
9
2
1
P  
Lady Knights White
0:4
0 / -4
0:4
0 / -4
0:4
0 / -4
0/-12
0
12
4
P  
Indialantic Force
4:0
3 / 5
0:1
0 / -1
1:3
0 / -2
3/+2
5
4
3
P  
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and 1 extra goal diff for shutout. Max goal diff of 4 + shutout equals 5
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:00 AMHV7Port St John United
1 : 2
Tsunami Chicklettes
Saturday 8:00 AMHV8Lady Knights White
0 : 4
Indialantic Force
Saturday 8:00 AMSB3Lady Knights Gold
3 : 2
Florida Rush Swoosh
Saturday 9:30 AMSB3Storm 97
1 : 4
Lil Vipers
Saturday 12:30 PMHV7Tsunami Chicklettes
4 : 0
Lady Knights White
Saturday 12:30 PMHV8Indialantic Force
0 : 1
Port St John United
Saturday 1:00 PMCR8v8Florida Rush Swoosh
1 : 11
Storm 97
Saturday 1:30 PMSB3Lil Vipers
8 : 1
Lady Knights Gold
Sunday 11:00 AMCR8v8Lil Vipers
8 : 1
Florida Rush Swoosh
Sunday 11:00 AMHV7Lady Knights White
0 : 4
Port St John United
Sunday 11:00 AMHV8Indialantic Force
1 : 3
Tsunami Chicklettes
Sunday 11:00 AMSB3Storm 97
5 : 0
Lady Knights Gold

 
Semifinals Championship
Lil Vipers
Best Record Group A
 
Sun 3:30 PM on HV7 Port St John United(1:0)
Semi Final 1  
   
Port St John United  
2nd Best Record Group B  
 
Mon 9:30 AM on SB3 Storm 97(2:0)
Championship Champion
 
Tsunami Chicklettes  
Best Record Group B  
   
Sun 3:30 PM on HV8 Storm 97(3:2)
Semi Final 2
 
Storm 97
2nd Best Record Group A
Consolation
Lady Knights Gold
3rd Best Record Group A
 
 
Sun 3:30 PM on CR8v8 Indialantic Force(4:3)
Consolation Match Consolation Winner
 
 
Indialantic Force
3rd Best Record Group B
.

PRINT NEXT HOME
Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates