14th Annual Melbourne Area Beaches Labor Day  Challenge Sept 1-3, 2012 Under 14  Girls National Division
14th Annual Melbourne Area Beaches Labor Day Challenge Sept 1-3, 2012 Under 14 Girls National Division
14th Annual Melbourne Area Beaches Labor Day Challenge Sept 1-3, 2012
Under 14 Girls National Division

PRINT NEXT UP HOME
Monday 06:36 PM - Sep 03 2012
Group A
Celtic FC Florida 98-99 Girls
Indialantic 98ForceGirls1
Lakeland Futbol 98-99 Girls White
IYSA Force 98-99 Bulldogs
Port St John United U-14
PSL- West Ham Academy
Tsunami Green

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Game 4
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Celtic FC Florida 98-99 Girls
0:2
0 / -2
0:0
1 / 0
3:1
3 / +2
1:2
0 / -1
4/-1
4
5
1TW4L6L
G  
Indialantic 98ForceGirls1
4:0
3 / 5
0:0
1 / 0
2:1
3 / +1
2:0
3 / 3
10/+9
8
1
T2W4WW7
P  
Lakeland Futbol 98-99 Girls White
0:4
0 / -4
1:2
0 / -1
1:3
0 / -2
0:3
0 / -3
0/-10
2
12
LL3L56L
P  
IYSA Force 98-99 Bulldogs
0:0
1 / 0
2:1
3 / +1
0:1
0 / -1
0:1
0 / -1
4/-1
2
3
12W4TLL
G  
Port St John United U-14
0:0
1 / 0
3:2
3 / +1
1:2
0 / -1
2:1
3 / +1
7/+1
6
5
WL3T5W7
P  
PSL- West Ham Academy
2:1
3 / +1
2:3
0 / -1
1:0
3 / 2
0:2
0 / -2
6/0
5
6
1L3WL6W
P  
Tsunami Green
1:2
0 / -1
2:0
3 / 3
3:0
3 / 4
1:0
3 / 2
9/+8
7
2
W2WW5L7
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and 1 extra goal diff for shutout. Max goal diff of 5 + shutout equals 6
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:00 AMGM5PSL- West Ham Academy
2 : 1
Tsunami Green
Saturday 9:30 AMGM4IYSA Force 98-99 Bulldogs
0 : 0
Port St John United U-14
Saturday 11:00 AMGM5Indialantic 98ForceGirls1
4 : 0
Lakeland Futbol 98-99 Girls White
Saturday 12:30 PMGM5Tsunami Green
2 : 0
Celtic FC Florida 98-99 Girls
Saturday 3:30 PMGM4Port St John United U-14
3 : 2
PSL- West Ham Academy
Saturday 4:30 PMGM5Celtic FC Florida 98-99 Girls
0 : 0
Indialantic 98ForceGirls1
Saturday 4:30 PMHV3Lakeland Futbol 98-99 Girls White
1 : 2
IYSA Force 98-99 Bulldogs
Sunday 8:00 AMGM5Celtic FC Florida 98-99 Girls
3 : 1
Lakeland Futbol 98-99 Girls White
Sunday 9:30 AMGM4Indialantic 98ForceGirls1
2 : 1
Port St John United U-14
Sunday 9:30 AMGM5IYSA Force 98-99 Bulldogs
0 : 1
PSL- West Ham Academy
Sunday 12:00 PMGM5Lakeland Futbol 98-99 Girls White
0 : 3
Tsunami Green
Sunday 2:00 PMGM5Celtic FC Florida 98-99 Girls
1 : 2
Port St John United U-14
Sunday 4:00 PMGM4Indialantic 98ForceGirls1
2 : 0
PSL- West Ham Academy
Sunday 4:00 PMGM5IYSA Force 98-99 Bulldogs
0 : 1
Tsunami Green

 
Semifinals Championship
Indialantic 98ForceGirls1
Best Record
 
Mon 8:00 AM on GM5 Indialantic 98ForceGirls1(2:0)
Semi Final 1  
   
PSL- West Ham Academy  
4th Best Record  
 
Mon 11:30 AM on GM5 Indialantic 98ForceGirls1(3:2)
Championship Champion
 
Tsunami Green  
2nd Best Record  
   
Mon 8:00 AM on GM4 Port St John United U-14(2:0)
Semi Final 2
 
Port St John United U-14
3rd Best Record

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***