Challenge Sports 3v3 National Championship August 1-3, 2014 Under 07 Boys Open
Challenge Sports 3v3 National Championship August 1-3, 2014 Under 07 Boys Open
Challenge Sports 3v3 National Championship August 1-3, 2014
Under 07 Boys Open

PRINT HOME
Sunday 05:19 PM - Aug 03 2014
Group A Group B Group C Group D Group E
Miramar United Elite FC Parma Soccer School USA Mini Madrid West Orange Fury Florida Vikings FC
SurgeU7 (Watt) Blue Storm J5 Lehigh U7 Miami Lions FC Black Super Kicks
Striker Dragons APFC Florida Crushers CobrasU7 Lutz Tigers
South Texas Rebels-U7 Striker Pirates Beach Soccer Academy Hammocks White Coastland Panthers U7
Hammocks Black Miami Pinecrest Tigers Mixed Nuts Striker 3 v 3 Thunder Dynamo Academy

FridayFieldHome vs Visitor
8:00 AM 20D Lutz Tigers (4) vs Coastland Panthers U7 (5)
9:30 AM 20E Lutz Tigers (4) vs Super Kicks (7)
SaturdayFieldHome vs Visitor
10:30 AM 20E Dynamo Academy (0) vs Lutz Tigers (4)
12:00 PM 19E Florida Vikings FC (12) vs Lutz Tigers (2)
2:00 PM 19A Gold Quarterfinal #1 -- CobrasU7 (9) vs Hammocks Black (2)
2:00 PM 19B Gold Quarterfinal #2 -- Parma Soccer School USA (5) vs Mini Madrid (3)
2:00 PM 19C Gold Quarterfinal #3 -- Florida Vikings FC (3) vs J5 Lehigh U7 (5)
2:00 PM 19D Gold Quarterfinal #4 -- Miramar United Elite FC (8) vs West Orange Fury (4)
2:00 PM 19E Bronze Qualifying Match -- Mixed Nuts (7) vs Striker 3 v 3 Thunder (0)
2:00 PM 19F Silver Quarterfinal #1 -- Coastland Panthers U7 (3) vs Florida Crushers (10)
2:00 PM 20A Silver Quarterfinal #2 -- Blue Storm (8) vs SurgeU7 (Watt) (4)
2:00 PM 20B Silver Quarterfinal #3 -- Beach Soccer Academy (2) vs Miami Lions FC Black (3)
2:00 PM 20C Silver Quarterfinal #3 -- Miami Pinecrest Tigers (1) vs Super Kicks (7)
SundayFieldHome vs Visitor
8:00 AM 19A Bronze Quarterfinal #1 -- Hammocks White (7) vs Mixed Nuts (3)
8:00 AM 19B Bronze Quarterfinal #2 -- Striker Dragons (1) vs South Texas Rebels-U7 (7)
8:00 AM 19C Bronze Quarterfinal #3 -- Lutz Tigers (8) vs Striker Pirates (1)
8:00 AM 19D Bronze Quarterfinal #4 -- APFC (6) vs Dynamo Academy (5)
9:30 AM 19A Bronze Semi Final 1 -- Hammocks White (4) vs South Texas Rebels-U7 (5)
9:30 AM 19B Bronze Semi Final 2 -- Lutz Tigers (6) vs APFC (5)
9:30 AM 19C Silver Semi Final 1 -- Florida Crushers (5) vs Blue Storm (4)
9:30 AM 19D Silver Semi Final 2 -- Miami Lions FC Black (12) vs Super Kicks (7)
9:30 AM 19E Gold Semi Final 1 -- CobrasU7 (9) vs Parma Soccer School USA (3)
9:30 AM 19F Gold Semi Final 2 -- J5 Lehigh U7 (5) vs Miramar United Elite FC (7)
11:00 AM 19A Bronze Division 3rd Place Match -- Hammocks White (8) vs APFC (3)
11:00 AM 19B Bronze Division Championship -- South Texas Rebels-U7 (7) vs Lutz Tigers (6)
11:00 AM 19C Silver Division 3rd Place Match -- Blue Storm (3) vs Super Kicks (4)
11:00 AM 19D Silver Division Championship -- Florida Crushers (4) vs Miami Lions FC Black (3)
11:00 AM 19E Gold Division 3rd Place Match -- Parma Soccer School USA (7) vs J5 Lehigh U7 (6)
11:00 AM 19F Gold Division Championship -- CobrasU7 (8) vs Miramar United Elite FC (7)

PRINT HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***