Challenge Sports 3v3 National Championship July 29 - July 31, 2016 Under 9 Boys Rec
Challenge Sports 3v3 National Championship July 29 - July 31, 2016 Under 9 Boys Rec
Challenge Sports 3v3 National Championship July 29 - July 31, 2016
Under 9 Boys Rec

PRINT NEXT UP
Sunday 05:28 PM - Jul 31 2016
Group A
Rebels
Marco Island Sharks
Pumashh
BSA
Labelle United
Arsenal Jr.

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Game 4
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Rebels
1:8
0 / -7
2:7
0 / -5
4:8
0 / -4
3:9
0 / -6
0/-22
10
32
1LLLL6
P
6
Marco Island Sharks
8:1
3 / +7
7:10
0 / -3
11:2
3 / +9
8:6
3 / +2
9/+15
34
19
W23WLW
M3
2
Pumashh
4:10
0 / -6
7:2
3 / +5
4:3
3 / +1
5:5
1 / 0
7/0
20
20
W23LWT
P
4
BSA
10:4
3 / +6
4:3
3 / +1
8:4
3 / +4
6:8
0 / -2
9/+9
28
19
WLW45W
M3
3
Labelle United
12:4
3 / +8
10:7
3 / +3
3:4
0 / -1
9:3
3 / +6
9/+16
34
18
WWL45W
M3
1
Arsenal Jr.
4:12
0 / -8
3:4
0 / -1
2:11
0 / -9
5:5
1 / 0
1/-18
14
32
1LTLL6
P
5
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Friday 8:00 AM18BRebels
1 : 8
Marco Island Sharks
Friday 8:00 AM18CBSA
10 : 4
Pumashh
Friday 8:00 AM18DLabelle United
12 : 4
Arsenal Jr.
Friday 10:00 AM18APumashh
7 : 2
Rebels
Friday 10:00 AM18BArsenal Jr.
3 : 4
BSA
Friday 10:00 AM18CMarco Island Sharks
7 : 10
Labelle United
Saturday 9:00 AM18BMarco Island Sharks
11 : 2
Arsenal Jr.
Saturday 9:00 AM18CLabelle United
3 : 4
Pumashh
Saturday 9:30 AM18BBSA
8 : 4
Rebels
Saturday 11:30 AM18BBSA
6 : 8
Marco Island Sharks
Saturday 11:30 AM18CLabelle United
9 : 3
Rebels
Saturday 11:30 AM18DPumashh
5 : 5
Arsenal Jr.

 
 Quarterfinals Semi Finals Championship
Labelle United
Best Record
 
Sun 9:30 AM on 18B Labelle United(10:1)
Pumashh Semi Final #1  
4th Best Record    
Sun 8:00 AM on 18D Pumashh(4:2)  
Quarterfinal #2  
Arsenal Jr.  
5th Best Record  
Sun 11:30 AM on 18C Labelle United(7:4)
Championship Champion
 
 
Marco Island Sharks  
2nd Best Record  
   
   
Sun 9:30 AM on 18C Marco Island Sharks(5:4)
Semi Final #2
BSA  
3rd Best Record  
Sun 8:00 AM on 18C BSA(4:1)
Quarterfinal #1
Rebels 3rd Place Match
6th Best Record
Pumashh
Semi Final #1 Losing Team
 
 
Sun 11:30 AM on 18B BSA(11:5)
3rd Place Match 3rd Place
 
 
BSA
Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***