Challenge Sports 3v3 National Championship July 28 - July 30, 2017 Under 10 Boys Comp
Challenge Sports 3v3 National Championship July 28 - July 30, 2017 Under 10 Boys Comp
Challenge Sports 3v3 National Championship July 28 - July 30, 2017
Under 10 Boys Comp
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***

PRINT
Sunday 07:32 PM - Jul 30 2017
Group A Group B Group C Group D Group E
Palm Beach Heat (07B) (13966) The Strikers (13361) Orlando Avengers (16461) Big Tyme (16456) 2007 La Academia 2M12 U10 (16704)
F7fusion (16610) Cape Landsharks (14913) Mini Manchester 2007 (12423) Thermo FC 07 (15574) Ocala Premier (17098)
Armada Elite (17051) J6 Blue (13878) B.S.A.U10 - Sergi Roberto (17014) Kraze Napoli (15546) Los Merengues (16936)
Miami Lakes United U10 Black Academy (15448) Cape United (16851) San Lorenzo FC (16860) Electro Wizards (16034) FC United (17401)
Spartan FC (17147) Mia San Mia 2007 Boys (16642) TFA U10 Elite Yellow (17301) Pizza Chop (17385) Sporting 816 - 2007 (17399)
Orlando Gold (17394) Powder Puffs (17377)

FridayFieldHome vs Visitor
8:00 AM 19A 2007 La Academia 2M12 U10 (16704) (10) vs Ocala Premier (17098) (5)
9:00 AM 19A Sporting 816 - 2007 (17399) (1) vs 2007 La Academia 2M12 U10 (16704) (11)
SaturdayFieldHome vs Visitor
10:30 AM 19A FC United (17401) (0) vs 2007 La Academia 2M12 U10 (16704) (11)
11:30 AM 19B 2007 La Academia 2M12 U10 (16704) (9) vs Los Merengues (16936) (3)
SundayFieldHome vs Visitor
8:00 AM 17E Bronze Qualifying Match #3 -- Mia San Mia 2007 Boys (16642) (6) vs FC United (17401) (5)
8:00 AM 19A Bronze Qualifying Match #2 -- B.S.A.U10 - Sergi Roberto (17014) (9) vs Powder Puffs (17377) (1)
8:00 AM 19B Bronze Qualifying Match #1 -- Spartan FC (17147) (8) vs Electro Wizards (16034) (3)
8:30 AM 17D Gold Quarterfinal #3 -- Mini Manchester 2007 (12423) (9) vs Miami Lakes United U10 Black Academy (15448) (3)
8:30 AM 17E Gold Quarterfinal #4 -- 2007 La Academia 2M12 U10 (16704) (2) vs Palm Beach Heat (07B) (13966) (9)
8:30 AM 19A Gold Quarterfinal #2 -- The Strikers (13361) (4) vs Cape Landsharks (14913) (3)
8:30 AM 19B Gold Quarterfinal #1 -- Big Tyme (16456) (7) vs Thermo FC 07 (15574) (4)
9:00 AM 17D Silver Quarterfinal #3 -- Sporting 816 - 2007 (17399) (7) vs San Lorenzo FC (16860) (6)
9:00 AM 17E Silver Quarterfinal #3 -- Cape United (16851) (2) vs Los Merengues (16936) (8)
9:00 AM 19A Silver Quarterfinal #2 -- Armada Elite (17051) (6) vs Kraze Napoli (15546) (3)
9:00 AM 19B Silver Quarterfinal #1 -- Orlando Avengers (16461) (7) vs J6 Blue (13878) (2)
9:30 AM 17D Bronze Quarterfinal #3 -- Orlando Gold (17394) (9) vs B.S.A.U10 - Sergi Roberto (17014) (1)
9:30 AM 17E Bronze Quarterfinal #4 -- Pizza Chop (17385) (6) vs Spartan FC (17147) (7)
9:30 AM 19A Bronze Quarterfinal #2 -- F7fusion (16610) (12) vs TFA U10 Elite Yellow (17301) (4)
9:30 AM 19B Bronze Quarterfinal #1 -- Ocala Premier (17098) (8) vs Mia San Mia 2007 Boys (16642) (2)
11:00 AM 17D Gold Semi Final 1 -- Big Tyme (16456) (8) vs The Strikers (13361) (4)
11:00 AM 17E Gold Semi Final 2 -- Mini Manchester 2007 (12423) (4) vs Palm Beach Heat (07B) (13966) (5)
11:30 AM 19C Silver Semi Final 2 -- Sporting 816 - 2007 (17399) (4) vs Los Merengues (16936) (5)
11:30 AM 19F Silver Semi Final 1 -- Orlando Avengers (16461) (4) vs Armada Elite (17051) (5)
12:00 PM 19E Bronze Semi Final 1 -- Ocala Premier (17098) (2) vs F7fusion (16610) (4)
12:00 PM 19F Bronze Semi Final 2 -- Orlando Gold (17394) (10) vs Spartan FC (17147) (1)
12:30 PM 17D Gold Division Championship -- Big Tyme (16456) (8) vs Palm Beach Heat (07B) (13966) (6)
12:30 PM 19B Gold Division 3rd Place Match -- The Strikers (13361) (4) vs Mini Manchester 2007 (12423) (5)
1:00 PM 19B Silver Division Championship -- Armada Elite (17051) (1) vs Los Merengues (16936) (7)
1:00 PM 19C Silver Division 3rd Place Match -- Orlando Avengers (16461) (10) vs Sporting 816 - 2007 (17399) (5)
1:30 PM 17D Bronze Division Championship -- F7fusion (16610) (7) vs Orlando Gold (17394) (6)
1:30 PM 19B Bronze Division 3rd Place Match -- Ocala Premier (17098) (9) vs Spartan FC (17147) (8)

PRINT
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***