Ponte Vedra 3v3 Challenge December 10, 2016 Under 10 Boys Comp
Ponte Vedra 3v3 Challenge December 10, 2016 Under 10 Boys Comp
Ponte Vedra 3v3 Challenge December 10, 2016
Under 10 Boys Comp

PRINT NEXT UP
Saturday 09:21 PM - Dec 10 2016
Group A Group B
Raptors (15617) Adrenaline Boys (14398)
Armada FC 07-08 Boys (16465) WGV Soccer Academy U10 (16566)
Kraken United (16523) The Strikers (13361)
TTHFC Elite 2007 Boys (16518) Orlando Avengers (16461)
Sting (16501)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Game 4
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Raptors (15617)
0:8
0 / -8
12:2
3 / +10
0:3
0 / -3
4:4
1 / 0
4/-1
16
17
1LLTW
4
P  
Armada FC 07-08 Boys (16465)
8:0
3 / +8
1:4
0 / -3
3:5
0 / -2
9:2
3 / +7
6/+10
21
11
W2LLW
3
P  
Kraken United (16523)
5:4
3 / +1
4:1
3 / +3
3:0
3 / +3
11:0
3 / +11
12/+18
23
5
WW3WW
1
P  
TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
4:5
0 / -1
12:4
3 / +8
5:3
3 / +2
4:4
1 / 0
7/+9
25
16
TWL4W
2
P  
Sting (16501)
2:12
0 / -10
4:12
0 / -8
0:11
0 / -11
2:9
0 / -7
0/-36
8
44
LLLL5
5
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Adrenaline Boys (14398)
1:7
0 / -6
5:5
1 / 0
5:2
3 / +3
4/-3
11
14
1TWL5
2
P  
WGV Soccer Academy U10 (16566)
3:3
1 / 0
5:5
1 / 0
1:12
0 / -11
2/-11
9
20
T2TL5
3
P  
The Strikers (13361)
3:3
1 / 0
3:11
0 / -8
2:5
0 / -3
1/-11
8
19
LT3L5
4
P  
Orlando Avengers (16461)
7:1
3 / +6
11:3
3 / +8
12:1
3 / +11
9/+25
30
5
WWW45
1
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:30 AMFld04WGV Soccer Academy U10 (16566)
3 : 3
The Strikers (13361)
Saturday 8:30 AMFld05Orlando Avengers (16461)
7 : 1
Adrenaline Boys (14398)
Saturday 9:00 AMFld04Raptors (15617)
0 : 8
Armada FC 07-08 Boys (16465)
Saturday 9:00 AMFld05Kraken United (16523)
5 : 4
TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
Saturday 10:00 AMFld04Sting (16501)
2 : 12
Raptors (15617)
Saturday 10:00 AMFld05Kraken United (16523)
4 : 1
Armada FC 07-08 Boys (16465)
Saturday 10:00 AMFld06Adrenaline Boys (14398)
5 : 5
WGV Soccer Academy U10 (16566)
Saturday 10:00 AMFld07The Strikers (13361)
3 : 11
Orlando Avengers (16461)
Saturday 11:00 AMFld05Raptors (15617)
0 : 3
Kraken United (16523)
Saturday 11:00 AMFld06TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
12 : 4
Sting (16501)
Saturday 11:00 AMFld07The Strikers (13361)
2 : 5
Adrenaline Boys (14398)
Saturday 11:00 AMFld08Orlando Avengers (16461)
12 : 1
WGV Soccer Academy U10 (16566)
Saturday 12:00 PMFld04Armada FC 07-08 Boys (16465)
3 : 5
TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
Saturday 12:00 PMFld05Sting (16501)
0 : 11
Kraken United (16523)
Saturday 1:00 PMFld04TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
4 : 4
Raptors (15617)
Saturday 1:00 PMFld05Armada FC 07-08 Boys (16465)
9 : 2
Sting (16501)

 
 Quarterfinals Semi Finals Championship
Kraken United (16523)
Best Record Group A
 
Sat 2:00 PM on Fld04 Kraken United (16523)(10:4)
Adrenaline Boys (14398) Semi Final #1  
2nd Best Record Group B    
Sat 1:00 PM on Fld06 WGV Soccer Academy U10 (16566)(6:5)  
Group B Qualifying Match Game #1  
WGV Soccer Academy U10 (16566)  
3rd Best Record Group B  
Sat 3:00 PM on Fld05 Orlando Avengers (16461)(6:2)
Championship Champion
 
 
TTHFC Elite 2007 Boys (16518)  
2nd Best Record Group A  
   
   
Sat 2:00 PM on Fld05 Orlando Avengers (16461)(6:2)
Semi Final #2
Orlando Avengers (16461)  
Best Record Group B  
Sat 1:00 PM on Fld07 Orlando Avengers (16461)(7:0)
Group B Qualifying Match Game #2
The Strikers (13361) 3rd Place Match
4th Best Record Group B
WGV Soccer Academy U10 (16566)
Semi Final #1 Losing Team
 
 
Sat 3:00 PM on Fld04 TTHFC Elite 2007 Boys (16518)(8:5)
3rd Place Match 3rd Place
 
 
TTHFC Elite 2007 Boys (16518)
Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***