St. Johns County 3v3 Challenge February 8, 2014 Under 9 Boys Comp U10 Rec
St. Johns County 3v3 Challenge February 8, 2014 Under 9 Boys Comp U10 Rec
St. Johns County 3v3 Challenge February 8, 2014
Under 9 Boys Comp U10 Rec

PRINT NEXT UP HOME
Saturday 09:26 PM - Feb 08 2014
Group A Group B
Ballbusters U9C GISA United U9C
Angry Birds U9C Renegades U9C
Creeks Cleats U9C Kraze U9C
Camden United U10R Ghoulies U9C

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Ballbusters U9C
0:2
0 / -2
4:0
3 / +4
4:1
3 / +3
6/+5
8
3
1LWW
2
P  
Angry Birds U9C
2:0
3 / +2
8:0
3 / +8
7:2
3 / +5
9/+15
17
2
W2WW
1
P  
Creeks Cleats U9C
3:4
0 / -1
0:8
0 / -8
1:4
0 / -3
0/-12
4
16
LL3L
4
P  
Camden United U10R
4:3
3 / +1
0:4
0 / -4
2:7
0 / -5
3/-8
6
14
LLW4
3
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
GISA United U9C
2:2
1 / 0
4:2
3 / +2
2:2
1 / 0
5/+2
8
6
1TTW
2
P  
Renegades U9C
2:2
1 / 0
5:1
3 / +4
2:1
3 / +1
7/+5
9
4
T2WW
1
P  
Kraze U9C
3:3
1 / 0
1:5
0 / -4
2:2
1 / 0
2/-4
6
10
TL3T
3
P  
Ghoulies U9C
3:3
1 / 0
2:4
0 / -2
1:2
0 / -1
1/-3
6
9
LLT4
4
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 9:00 AMFld05Ballbusters U9C
0 : 2
Angry Birds U9C
Saturday 9:00 AMFld06Creeks Cleats U9C
3 : 4
Camden United U10R
Saturday 9:30 AMFld05GISA United U9C
2 : 2
Renegades U9C
Saturday 9:30 AMFld06Kraze U9C
3 : 3
Ghoulies U9C
Saturday 10:00 AMFld05Angry Birds U9C
8 : 0
Creeks Cleats U9C
Saturday 10:00 AMFld06Camden United U10R
0 : 4
Ballbusters U9C
Saturday 10:30 AMFld05Renegades U9C
5 : 1
Kraze U9C
Saturday 10:30 AMFld06Ghoulies U9C
2 : 4
GISA United U9C
Saturday 11:00 AMFld05Creeks Cleats U9C
1 : 4
Ballbusters U9C
Saturday 11:00 AMFld06Camden United U10R
2 : 7
Angry Birds U9C
Saturday 12:00 PMFld05Kraze U9C
2 : 2
GISA United U9C
Saturday 12:00 PMFld06Ghoulies U9C
1 : 2
Renegades U9C

  3rd_F_SF1_SF2
Semifinals Championship
  Angry Birds U9C Championship
Best Record Group A
Sat 1:00 PM on Fld07 GISA United U9C(3:2)
Semi Final 1  
  GISA United U9C  
2nd Best Record Group B  
Sat 3:00 PM on Fld06 Renegades U9C(4:0)
Championship Champion
  Renegades U9C  
Best Record Group B  
Sat 1:00 PM on Fld08 Renegades U9C(5:1)
Semi Final 2
  Ballbusters U9C
2nd Best Record Group A Third Place Match
3rd Place Match
Angry Birds U9C
Semi Final #1 Losing Team
Sat 3:00 PM on Fld05 Angry Birds U9C(3:2)
3rd Place Match Third Place
Ballbusters U9C
Semi Final #2 Losing Team
Consolation Matches
Camden United U10R
3rd Best Record Group A
Sat 1:00 PM on Fld05 Kraze U9C(9:2)
Consolation Match #1  
Kraze U9C
3rd Best Record Group B
Creeks Cleats U9C
4th Best Record Group A
Sat 1:00 PM on Fld06 Ghoulies U9C(12:0)
Consolation Match #2  
Ghoulies U9C
4th Best Record Group B

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***