15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015 Under 9 Boys Comp
15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015 Under 9 Boys Comp
15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015
Under 9 Boys Comp

PRINT NEXT UP HOME
Sunday 10:02 PM - Dec 06 2015
Group A Group B Group C Group D
SCU U9 Academy Team 1 (15469) X-Men U9 Boys (15464) The Ultimate Warriors (15419) United Jalapenos (15501)
United Stars of South America (15468) SCU U9 Academy Team 2 (15470) Los Merengues (14726) SCU U9 Academy Team 4 (15472)
Florida Vikings FC (U9A) (15442) Satellite Beach Red (14377) SCU U9 Academy Team 3 (15471) Orlando Gold (15551)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
SCU U9 Academy Team 1 (15469)
5:0
3 / +5
4:4
1 / 0
7:5
3 / +2
7/+7
16
9
1WT
1
P  
United Stars of South America (15468)
0:5
0 / -5
2:5
0 / -3
2:8
0 / -6
0/-14
4
18
L2L
3
P  
Florida Vikings FC (U9A) (15442)
4:7
0 / -3
4:4
1 / 0
8:2
3 / +6
4/+3
16
13
TW3
2
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
X-Men U9 Boys (15464)
4:2
3 / +2
4:3
3 / +1
5:7
0 / -2
6/+1
13
12
1WW
1
V  
SCU U9 Academy Team 2 (15470)
2:4
0 / -2
5:2
3 / +3
2:4
0 / -2
3/-1
9
10
L2L
3
P  
Satellite Beach Red (14377)
7:4
3 / +3
3:4
0 / -1
4:2
3 / +2
6/+4
14
10
LW3
2
V  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
The Ultimate Warriors (15419)
4:12
0 / -8
0:2
0 / -2
1:7
0 / -6
0/-16
5
21
1LL
3
P  
Los Merengues (14726)
12:4
3 / +8
9:4
3 / +5
12:0
3 / +12
9/+25
33
8
W2W
1
P  
SCU U9 Academy Team 3 (15471)
1:11
0 / -10
2:0
3 / +2
0:12
0 / -12
3/-20
3
23
WL3
2
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP D POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
United Jalapenos (15501)
2:5
0 / -3
1:11
0 / -10
7:1
3 / +6
3/-7
10
17
1LL
3
V  
SCU U9 Academy Team 4 (15472)
5:2
3 / +3
4:9
0 / -5
0:9
0 / -9
3/-11
9
20
W2L
2
V  
Orlando Gold (15551)
11:1
3 / +10
11:1
3 / +10
9:0
3 / +9
9/+29
31
2
WW3
1
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 9:00 AMFld06SCU U9 Academy Team 1 (15469)
5 : 0
United Stars of South America (15468)
Saturday 9:00 AMFld07X-Men U9 Boys (15464)
4 : 2
SCU U9 Academy Team 2 (15470)
Saturday 9:00 AMFld08Florida Vikings FC (U9A) (15442)
4 : 7
Satellite Beach Red (14377)
Saturday 9:00 AMFld09The Ultimate Warriors (15419)
4 : 12
Los Merengues (14726)
Saturday 9:00 AMFld10United Jalapenos (15501)
2 : 5
SCU U9 Academy Team 4 (15472)
Saturday 9:00 AMFld11SCU U9 Academy Team 3 (15471)
1 : 11
Orlando Gold (15551)
Saturday 10:30 AMFld06Florida Vikings FC (U9A) (15442)
4 : 4
SCU U9 Academy Team 1 (15469)
Saturday 10:30 AMFld07Satellite Beach Red (14377)
3 : 4
X-Men U9 Boys (15464)
Saturday 10:30 AMFld08United Stars of South America (15468)
2 : 5
SCU U9 Academy Team 2 (15470)
Saturday 10:30 AMFld09SCU U9 Academy Team 3 (15471)
2 : 0
The Ultimate Warriors (15419)
Saturday 10:30 AMFld10Orlando Gold (15551)
11 : 1
United Jalapenos (15501)
Saturday 10:30 AMFld11Los Merengues (14726)
9 : 4
SCU U9 Academy Team 4 (15472)
Saturday 12:00 PMFld06United Stars of South America (15468)
2 : 8
Florida Vikings FC (U9A) (15442)
Saturday 12:00 PMFld07SCU U9 Academy Team 2 (15470)
2 : 4
Satellite Beach Red (14377)
Saturday 12:00 PMFld08X-Men U9 Boys (15464)
5 : 7
SCU U9 Academy Team 1 (15469)
Saturday 12:00 PMFld09Los Merengues (14726)
12 : 0
SCU U9 Academy Team 3 (15471)
Saturday 12:00 PMFld10SCU U9 Academy Team 4 (15472)
0 : 9
Orlando Gold (15551)
Saturday 12:00 PMFld11United Jalapenos (15501)
7 : 1
The Ultimate Warriors (15419)

Consolation Games
SCU U9 Academy Team 2 (15470) Consolation Match #1 United Stars of South America (15468) Consolation Match #2
3rd Best Record Group B 3rd Best Record Group A
Sat 1:30 PM on Fld06 SCU U9 Academy Team 2 (15470)(6:1) Sat 1:30 PM on Fld07 United Jalapenos (15501)(5:4)
Consolation Match #1   Consolation Match #2  
The Ultimate Warriors (15419) United Jalapenos (15501)
3rd Best Record Group C 3rd Best Record Group D
Quarterfinals Semi Finals Championship
SCU U9 Academy Team 1 (15469)
Best Record Group A
Sat 1:30 PM on Fld08 SCU U9 Academy Team 1 (15469)(6:4)
Quarterfinal #1  
SCU U9 Academy Team 3 (15471)   Championship
2nd Best Record Group C  
Sat 3:00 PM on Fld06   SCU U9 Academy Team 1 (15469)
Semi Final #1  
X-Men U9 Boys (15464)    
Best Record Group B    
Sat 1:30 PM on Fld09 X-Men U9 Boys (15464)(2:1)  
Quarterfinal #2  
SCU U9 Academy Team 4 (15472)  
2nd Best Record Group D  
Sat 4:30 PM on Fld07 Orlando Gold (15551)(9:1)
Championship Champion
 
Los Merengues (14726)  
Best Record Group C  
Sat 1:30 PM on Fld10 Los Merengues (14726)(6:4)  
Quarterfinal #3    
Florida Vikings FC (U9A) (15442)    
2nd Best Record Group A    
Sat 3:00 PM on Fld07   Orlando Gold (15551)
Semi Final #2
Orlando Gold (15551)  
Best Record Group D  
Sat 1:30 PM on Fld11 Orlando Gold (15551)(12:5)
Quarterfinal #4
Satellite Beach Red (14377)
2nd Best Record Group B 3rd Place Match
X-Men U9 Boys (15464)
Semi Final #1 Losing Team
 
Sat 4:30 PM on Fld06   Los Merengues (14726)(6:3)
3rd Place Match 3rd Place
 
Los Merengues (14726)
Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***