15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015 Under 12 Boys Comp
15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015 Under 12 Boys Comp
15th Annual Space Coast 3v3 Challenge December 5, 2015
Under 12 Boys Comp

PRINT NEXT UP HOME
Sunday 10:13 PM - Dec 06 2015
Group A Group B
Fighting Spirit (15423) Space Coast Storm 1 (13985)
Space Coast Storm 2 (13232) Tsunami Strikers (15489)
LC Strikers U11 (15342) Space Coast Storm 3 (13233)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Fighting Spirit (15423)
10:4
3 / +6
12:3
3 / +9
5:5
1 / 0
7/+15
27
12
1WW
1
P  
Space Coast Storm 2 (13232)
4:10
0 / -6
5:4
3 / +1
7:2
3 / +5
6/0
16
16
L2W
2
P  
LC Strikers U11 (15342)
5:9
0 / -4
3:12
0 / -9
2:7
0 / -5
0/-18
10
28
LL3
3
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Space Coast Storm 1 (13985)
10:6
3 / +4
3:6
0 / -3
5:5
1 / 0
4/+1
18
17
1WL
2
P  
Tsunami Strikers (15489)
6:10
0 / -4
4:5
0 / -1
4:2
3 / +2
3/-3
14
17
L2W
3
P  
Space Coast Storm 3 (13233)
9:5
3 / +4
6:3
3 / +3
2:4
0 / -2
6/+5
17
12
WL3
1
P  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 12:00 PMFld19Fighting Spirit (15423)
10 : 4
Space Coast Storm 2 (13232)
Saturday 12:00 PMFld20Space Coast Storm 1 (13985)
10 : 6
Tsunami Strikers (15489)
Saturday 12:00 PMFld21LC Strikers U11 (15342)
5 : 9
Space Coast Storm 3 (13233)
Saturday 1:30 PMFld19LC Strikers U11 (15342)
3 : 12
Fighting Spirit (15423)
Saturday 1:30 PMFld20Space Coast Storm 3 (13233)
6 : 3
Space Coast Storm 1 (13985)
Saturday 1:30 PMFld21Space Coast Storm 2 (13232)
5 : 4
Tsunami Strikers (15489)
Saturday 3:00 PMFld18Space Coast Storm 2 (13232)
7 : 2
LC Strikers U11 (15342)
Saturday 3:00 PMFld19Tsunami Strikers (15489)
4 : 2
Space Coast Storm 3 (13233)
Saturday 3:00 PMFld20Space Coast Storm 1 (13985)
5 : 5
Fighting Spirit (15423)

Semifinals Championship 3rd_5th_F_SF1_SF2
Fighting Spirit (15423)
Best Record Group A
 
Sat 4:00 PM on Fld19   Fighting Spirit (15423)(5:4)
Semi Final 1  
   
Space Coast Storm 1 (13985)  
2nd Best Record Group B  
Sat 5:00 PM on Fld21 Space Coast Storm 2 (13232)(12:3)
Championship Champion
Space Coast Storm 3 (13233)  
Best Record Group B  
   
Sat 4:00 PM on Fld20   Space Coast Storm 2 (13232)(8:7)
Semi Final 2
 
Space Coast Storm 2 (13232)
2nd Best Record Group A
5th Place Match Third Place Match
Space Coast Storm 1 (13985) Space Coast Storm 1 (13985)
3rd Best Record Group A Semi Final #1 Losing Team
   
Sat 4:00 PM on Fld21 Tsunami Strikers (15489)(6:2) Sat 5:00 PM on Fld20 Space Coast Storm 3 (13233)(5:3)
5th Place Match 5th Place 3rd Place Match Third Place
   
Tsunami Strikers (15489) Space Coast Storm 3 (13233)
3rd Best Record Group B Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***