18th Annual Spring Challenge  May 2,3  2015 Under 10 Boys
18th Annual Spring Challenge May 2,3 2015 Under 10 Boys
18th Annual Spring Challenge May 2,3 2015
Under 10 Boys

PRINT NEXT UP HOME
Sunday 08:33 PM - May 03 2015
Group A
Melbourne United (Spence) (207)
Phoenix White (210)
Crusaders (209)
Psychos (208)
Melbourne United (Wright) (211)
Satellite Beach Lightning (212)
PSJ United Blue 0405 (213)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Melbourne United (Spence) (207)
2:2
1 / 0
6:1
3 / +5
4/+5
7
3
1T3456W
2
G  
Phoenix White (210)
2:2
1 / 0
4:0
3 / 5
4/+5
6
2
T2W4567
3
G  
Crusaders (209)
0:3
0 / -3
0:4
0 / -4
0/-7
0
7
1L3L567
6
D  
Psychos (208)
3:0
3 / 4
1:5
0 / -4
3/0
4
5
12W4L67
5
D  
Melbourne United (Wright) (211)
5:2
3 / +3
5:1
3 / +4
6/+7
10
3
123W5W7
1
P  
Satellite Beach Lightning (212)
2:5
0 / -3
5:0
3 / 6
3/+3
7
5
1234L6W
4
D  
PSJ United Blue 0405 (213)
1:6
0 / -5
0:5
0 / -5
0/-10
1
11
L2345L7
7
D  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and 1 extra goal diff for shutout. Max goal diff of 5 + shutout equals 6
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Saturday 8:00 AMMRP5AMelbourne United (Spence) (207)
2 : 2
Phoenix White (210)
Saturday 10:00 AMMRP5ACrusaders (209)
0 : 3
Psychos (208)
Saturday 11:30 AMMRP5AMelbourne United (Wright) (211)
5 : 2
Satellite Beach Lightning (212)
Saturday 12:30 PMMRP6APSJ United Blue 0405 (213)
1 : 6
Melbourne United (Spence) (207)
Saturday 2:00 PMMRP5APhoenix White (210)
4 : 0
Crusaders (209)
Saturday 3:30 PMMRP5APsychos (208)
1 : 5
Melbourne United (Wright) (211)
Saturday 4:30 PMMRP6ASatellite Beach Lightning (212)
5 : 0
PSJ United Blue 0405 (213)

 
Semifinals Championship
Melbourne United (Wright) (211)
Best Record
 
Sun 9:30 AM on MRP5A Melbourne United (Wright) (211)(2:1)
Semi Final 1 Semi Final #1 Winner
   
Satellite Beach Lightning (212)  
4th Best Record  
 
Sun 2:30 PM on MRP6A Phoenix White (210)(6:3)
Championship Champion
 
Melbourne United (Spence) (207)  
2nd Best Record  
   
Sun 9:30 AM on MRP6A Phoenix White (210)(3:0)
Semi Final 2 Semi Final #2 Winner
 
Phoenix White (210)
3rd Best Record
5th Place Match
5th Place Semi Final
Psychos (208)
5th Best Record
 
 
Sun 12:30 PM on MRP5A Psychos (208)(4:2)
Crusaders (209) 5th Place Match 5th Place
6th Best Record  
   
Sun 8:00 AM on MRP5A Crusaders (209)
5th Place Semi Final 5th Place Semi Final Winner
 
PSJ United Blue 0405 (213)
7th Best Record

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***