Winter Haven Springtacular 3v3 Challenge April 12, 2015 Under 9/10 Boys Rec
Winter Haven Springtacular 3v3 Challenge April 12, 2015 Under 9/10 Boys Rec
Winter Haven Springtacular 3v3 Challenge April 12, 2015
Under 9/10 Boys Rec

PRINT NEXT UP HOME
Sunday 10:11 PM - Apr 12 2015
Group A
Pinguins U9 (14383)
Green Machine U9 (14876)
Buldogs U10 (14384)
EuroSoccer Blue U10 (14837)

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
H2H
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Pinguins U9 (14383)
6:1
3 / +5
6:0
3 / +6
5:2
3 / +3
9/+14
17
3
1WWW
1
P  
Green Machine U9 (14876)
1:6
0 / -5
5:3
3 / +2
1:5
0 / -4
3/-7
7
14
L2WL
4
MG2  
Buldogs U10 (14384)
7:2
3 / +5
3:5
0 / -2
2:5
0 / -3
3/0
12
12
LL3W
2
M3  
EuroSoccer Blue U10 (14837)
2:7
0 / -5
0:6
0 / -6
5:1
3 / +4
3/-7
7
14
LWL4
3
MW  
MO: P=points, V=2way head to head, M#=multi tie # teams or H2H, D=goal differential, G=goals scored/allowed MG=mini game req
3 points for a win, 1 points for a tie, 0 for a loss and no extra goal diff for shutout. Max goal diff of 12
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Score
Home : Visitor
Visitor
Sunday 10:30 AMFld04Pinguins U9 (14383)
6 : 1
Green Machine U9 (14876)
Sunday 10:30 AMFld05Buldogs U10 (14384)
7 : 2
EuroSoccer Blue U10 (14837)
Sunday 12:00 PMFld03Green Machine U9 (14876)
5 : 3
Buldogs U10 (14384)
Sunday 12:00 PMFld04EuroSoccer Blue U10 (14837)
0 : 6
Pinguins U9 (14383)
Sunday 1:30 PMFld04Buldogs U10 (14384)
2 : 5
Pinguins U9 (14383)
Sunday 1:30 PMFld05EuroSoccer Blue U10 (14837)
5 : 1
Green Machine U9 (14876)

   
Semifinals Championship
  Pinguins U9 (14383)
Best Record
Sun 3:00 PM on Fld03 Pinguins U9 (14383)(2:0)
Semi Final 1  
  Green Machine U9 (14876)  
4th Best Record  
Sun 4:30 PM on Fld08 Buldogs U10 (14384)(4:3)
Championship Champion
  EuroSoccer Blue U10 (14837)  
2nd Best Record  
Sun 3:00 PM on Fld04 Buldogs U10 (14384)(4:2)
Semi Final 2
  Buldogs U10 (14384)
3rd Best Record Third Place Match
Green Machine U9 (14876)
Semi Final #1 Losing Team
Sun 4:30 PM on Fld07 Green Machine U9 (14876)(5:1)
3rd Place Match Third Place
EuroSoccer Blue U10 (14837)
3rd_F_SF1_SF2 Semi Final #2 Losing Team

PRINT NEXT UP HOME
***Schedules can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates***